wordpress themes.

Zespół

Marija Jakubowycz (m.jakubowycz@ternopilska.com)
Fundatorka

W 2001 roku przyjechałam do Polski z pod Ternopola w poszukiwaniach pracy, zamierzałam na miesiąc, ale już jestem prawie 10 lat. Najpierw zwykły chrzest bojowy: sprzątanie, opiekowanie się chorą kobietą, opieka nad dzieckiem… Dużo było tych prac! Od 5 lat – lektor języka rosyjskiego i ukraińskiego, tłumacz. Od 2009 roku – założyciel Fundacji. Praca społeczna i wolontariat na rzecz Ukraińców – realizacja moich umiejętności i doświadczenia. Najlepiej czuję się miedzy książkami, w bibliotekach i księgarniach. Wspólne czytanie z innymi – marzenie które chodzi za mną od lat. Lubię kawę po turecku i placki z makiem (palanyci z makom). Do Fundacji zapraszam osoby, które chcą realizować plany i projekty na rzecz Ukraińców, języka ukraińskiego i Ukrainy. Chciałabym odwiedzić różne kraje i jak najwięcej zakątków Ukrainy, a także nauczyć się kilku języków.

Andrij Kornijczuk (a.korniychuk@ternopilska.com)
Koordynator projektów europejskich i współpracy międzynarodowej

Uwielbia podróżować – marzy o zwiedzeniu Brazylii i Ameryki Południowej. Andrij ukończył studia z europeistyki, posiada tytuł magistra European Public Affiars. Andrij od lat kibicuje Arsenalowi Londyn i prawie od zawsze jest pasjonatem dobrej muzyki rockowej. Zawsze chętnie wraca do ciekawej książki – Ukraina w ogniu (Dowżenki), Stary człowiek i morze (Hemingwaya) i Open (Agassiego). Andrij zdobył duże doświadczenie w międzynarodowych NGO (IOM, OSW, CSM, Amnesty Int.). W fundacji odpowiada za poszukiwanie grantów, wdrożenie projektów oraz współpracę międzynarodową.

Bogadana Andrusyshyn – pomoc przy ogranizowaniu spotkań w ramach działalności fundacji, udzielanie konsultacji beneficjentom Fundacji Ternopilska

Maria Popko  – pomoc przy organizowaniu spotkań Klubu Czytelnika w Ożarowie Mazowieckim;

Oksana Postyhach (w ramach współpracy z IOM) – pracownik IOM Warszawa, odpowiedzialna za prowadzenie infolinii dla migrantów i organizowanie spotkań informacyjnych w ramach projektu Prawa migrantów w praktyce.

Jest magistrem Stosunków Międzynarodowych Uczelni Łazarskiego w Warszawie, a także magistrem Prawa, które zdobyła studiując 5 lat w Narodowym Uniwersytecie imienia Iwana Franka we Lwowie, Ukraina. Odbywała praktyki w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie, gdzie zdobyła doświadczenie w efektywnym rozwiązywaniu kwestii organizacyjnych, dotyczących pobytu obywateli Ukrainy w Polsce. Praca w wydziale konsularnym Ambasady pomogła jej zrozumieć że chcę pomagać obywatelom różnych państw w legalizacji ich pobytu, a także w ich integracji ze społeczeństwem Polskim. Lubi poznawać nowych ludzi, podróżować,  czytać, a także oglądać filmy dokumentalne. Chciałaby co dwa lata zmieniać kraj zamieszkania.

Zespół współrpacujących tłumaczy:

  • Elżbieta Górska – polski/hiszpański, hiszpański/polski;
  • Krzysztof Pawliszak – polski/angielski, angielski/polski;
  • Maksym Dziamarga –  polski/angielski, angielski/polski;
  • Anna Wróbel –  polski/angielski, angielski/polski;
  • Joanna Szymborska – polski/angielski, angielski/polski, niemiecki-polski;
  • Małgorzata Kotarba – polski/ukraiński, ukraiński-polski;
  • Ewa Górska –  polski/angielski, angielski/polski, polski-niemiecki, niemiecki-polski;
  • Maciej Malaj – polski/angielski, polski-niemiecki;
  • Orysia Chuda –  polski/ukraiński, ukraiński-polski.