wordpress themes.

Wiadomości

Klub Czytelnika 4 grudnia – relacja

4 grudnia spotkaliśmy się po raz ostatni w roku 2011 r.  w ramach Klubu Czytelnika w Warszawie. Powiadamiamy też że było to nasze ostatnie spotkania w szkolę językowej Centrum Europy.  Zapraszamy wszystkich w 2012 r. już do nowego miejsca – szczegóły wkrótce na stronie Fundacji.

Głównym tematem spotkania w niedzielę było omówienie twórczości Tarasa Szewczenki, każdy z uczestników przygotował ulubiony tekst do przeczytania i zaprezentowania innym. Udało się nam odkryć na nowo Szewczenkę – wiele ciekawych szczegółów z jego życia, najbardziej pamiętne wiersze. Każdy uczestnik zgodził się, że ten wybitny poeta pisał o rzeczach które są nadal aktualne. Przez długi czas dyskutowaliśmy o przyszłości  Ukrainy.  Jednak główną ciekawostką spotkania było czytanie Testamentu Szewczenki w różnych językach świata.

W ramach drugiej części spotkania omówiona została współpraca Fundacji z biurem podróży Amber. Zapowiada się bardzo owocna współpraca przy licznych wyjazdach przedstawicieli Fundacji. Następnie Prezes Fundacji Marija Jakubowycz zaprezentowała nowopodpisaną umowę współpracy z Biblioteką Wielokulturową przy Ul. Miessnera – wreszcie udało się nam powołać Dział Ukraińskiej Literatury przy publicznej bibliotece w Warszawie – więcej informacji już wkrótce. Częścią naszego spotkania było również przedstawienie artykułów o działalności Fundacji w tygodniku Nasze Słowo oraz Gazecie Wyborczej.

Na sam koniec zaplanowaliśmy dyskusję na temat programu Gruntdvig – omówienie pomysłów na projekty, przedstawienie programu dla nowych wolontariuszy. Obiecujemy, że w tym roku też postaramy się zrealizować bardzo ciekawe projekty skierowane do społeczności migrantów w Polsce – zabieramy się do pracy z nadzieją, że wszystko się uda tak jak sobie zaplanowaliśmy.

Do zobaczenia w Warszawie w 2012 r. !