wordpress themes.

Wizyta przygotowawcza

 

 

 

 

 

W październiku 2010 przedstawiciele Fundacji Ternopilska Marija Jakubowycz oraz Andrij Kornijczuk uczestniczyli w wizycie przygotowawczej w Turcji.  Wizyta przygotowawcza może przybrać jedną z poniższych form:

  • Indywidualna wizyta przygotowawcza w organizacji partnerskiej w innym kraju uczestniczącym w Programie „Uczenie się przez całe życie”;
  • Udział w seminarium kontaktowym zorganizowanym przez Narodową Agencję, który ma na celu znalezienie partnera.

Co roku Komisja Europejska ogłasza pełną informację o założeniach poszczególnych akcji programu Grundtvig, zasadach i procedurach wnioskowania i przyznawania dofinansowania. Informacje te są publikowane w Zaproszeniu do składania wniosków.

Celem wizyty Fundacji Ternopilskiej było nawiązanie długotrwałej współpracy z partnerem z Turcji oraz przygotowanie wspólnego wniosku do Projektów Partnerskich Grundtviga.  Spotkanie trwało kilka dni w ciągu których udało się nam zwiedzić prowincję Hatay – piękne okolice miast Adana, Iskenderun oraz Antakya. Dzięki uprzejmości partnerów z Turcji mieliśmy szansę zapoznać się z funkcjonowaniem systemu edukacji w Turcji oraz porozmawiać z burmistrzem na temat perspektyw współpracy pomiędzy Fundacją Ternopilska, a lokalnym samorządem. Warto też wspomnieć o cudownej przyrodzie, która nas otaczała na każdym kroku oraz niezmiernej życzliwości tureckiego społeczeństwa. Co najważniejsze udało się nam też intensywnie popracować nad jakością wniosku do projektów partnerskich – między innym dzięki pomocy Murata Kerta oraz dyrektora szkoły Ali Koca proces aplikowania o fundusze zakończył się powodzeniem.