wordpress themes.

Odpowiadamy migrantom

W miarę możliwości będziemy publikować pytania które są najczęściej nam zadawane.

Szukam pracy – czy zapewniają Państwo pracę dla cudzoziemców?

Nie jesteśmy agencją pośrednictwa pracy czy agencją pracy tymczasowej, nie możemy zaoferować Państwu konkretnej pracy. Pomoc Fundacji polega na szkoleniu z zakresu polskiego rynku pracy (pisanie CV, próbne rozmowy kwalifikacyjne) . Osobom co tylko przyjeżdżają do Polski pomagamy zorientować się w polskich realiach. Polecamy skorzystać z portali poszukiwania pracy w Polsce, warto pamiętać, że zawsze można sprawdzić oferty pracy nie wyjeżdżając ze swojego kraju ojczystego. Przykładami takich stron są www.niania.pl, www.pomocedomowe.pl.  Portale zawierają dużo informacji na temat pracy oraz potencjalnych pracodawców, często można uzyskać informacje kontaktowe do pracodawcy w celu omówienia przyszłego zatrudnienia. Nie powinniśmy zapominać o urzędach pracy, które są bardzo dobrym źródłem informacji. Urzędy pracy znajdziemy na poziomie powiatu oraz województwa, lecz warto pamiętać że nie wszystkie oferty będą dostępne dla cudzoziemców. Z naszego doświadczenia i współpracy z urzędem pracy w Żyrardowie wynika, że migrant może skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, który pomoże w przygotowaniu CV oraz listu motywacyjnego, ewentualnie skontaktuje się z potencjalnym pracodawcą. W Żyrardowie doradca zawodowy dysponuje także wersją ukraińską CV, która została przygotowana przez Fundację Ternopilska. Strona Żyrardowskiego Urzędu Pracy (www.pup-zyrardow.pl)

Widziałem Państwa ogłoszenie w różnych urzędach, w kościele i cerkwi – czy to oznacza że możemy mówić o przynależności religijnej czy politycznej?

– Pragniemy zaznaczyć że jesteśmy organizacją niezależną i zwracamy na to szczególną uwagę, dlatego w przypadku Fundacji Ternopilska nie możemy mówić o jakiejkolwiek przynależności religijnej czy politycznej.

Nie jestem obywatelem Ukrainy ale chciałbym skorzystać z Waszej pomocy – jest taka możliwość?

Pomagamy wszystkim migrantom wedle naszych możliwości, z tym że szczególną uwagę przydzielamy społeczności migrantów z Ukrainy. Dlatego tak – jak najbardziej proszę się do nas zwracać.